Eğitim Felsefemiz

Gülen Yüzler Çocuk Koleji, çalışma hayatlarına devam ettikleri için çocuklarını kreşlerde büyüten ve gözleri hep arkada kalan, çocuk yetiştirme konusunda idealist, eğitimci bir annenin girişimi ile okul öncesi eğitim camiasına 2012 Nisan ayında merhaba dedi.

Temel değerlerimiz “İNSANA SAYGI ve SEVGİ” den yola çıkarak, öncelikli amacımız;

Çocuklarımıza sıcak bir aile ortamı oluştururken, siz değerli velilerimizin de çocuklarını bize emanet ederken gözünü arkada bırakmamaktır. Gülen Yüzler Çocuk Evi ailesi olarak sizlerin en değerli varlığı olan çocuklarınıza sevgi dolu, güvenilir bir ortamda hizmet verirken, aynı zaman da sizin ve çocuklarınızın ikinci evi olabilmektir.

Sonrasında da;

Öğrencilerimizi beş temel gelişim alanında (Psikomotor, Sosyal, Duygusal, Özbakım ve Bilişsel Alan) gerekli yeterliliğe ulaştırırken diğer yandan da özdenetimi ve özgüveni yüksek, temel hayat becerilerini kazanmış, vatanını, milletini, ailesini seven, yaşadığı dünyaya ve çevresine duyarlı ve saygılı, dürüst, paylaşmayı bilen, sorumluluk alabilen, kendini toplum içerisinde en iyi şekilde ifade edebilen, kişiliği gelişmiş, kendisiyle barışık, üretken, doğruyu yanlıştan ayırabilen, milli , manevi, ahlaki değerlere bağlı, mutlu ve gülen yüzlü çocuklar yetiştirmektir.

Bir aile sıcaklığı, öğretmen sorumluluğu ve tecrübesi ile yola çıkan bizler siz anne- babaları anlıyor ve hissediyoruz, bu yüzden çocuklarınızı sevgiyle kucaklamaya hazırız.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN…SEVGİYLE…