Eğitim Yaklaşımımız

OYUN TADINDA EĞİTİM

Erken çocukluk dönemi bireyin hayat boyu taşıyacağı temel bilgi, beceri , alışkanlık, inanç ve değer yargılarının önemli derecede şekillendiği bir dönem olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca, bir insanı ahlak, duygu, bilgi ve davranış bakımından diğerlerinden ayıran karakterin temel taşları da bu dönemde oluşmakta ve yerleşmektedir.

Bu yüzden 0-6 yaş dönemi, altın değerindeki yıllardır.

Yaklaşık olarak dokuz yüzyıl önce yaşmış olan İbni Sina oyunu çok seven bir insanmış. Çocukluğunda bir gün oynarken yaşlı bir adam, “Sen çok akıllısın, ileride bilim adamı olacaksın, sana oyun yaraşmaz, derslerine çalış” dediğinde, henüz çocuk olan İbni Sina şu cevabı verir; her yaşın bir hali vardır. Çocukluğun yakışığı da oyundur. Her yaşın hakkı verilmelidir.”

Oyun çocukluğun yakışığı olduğu kadar gereğidir de.

Çocuk hayatı oyun içerisinde tanır. Aileden getirmiş olduğu özellikleri oyunda test eder ve şekillendirir.

Almış olduğu eğitimi oyuna yansıtır. Oyun kazanılan olumlu niteliklerin pekiştirildiği, olumsuz özelliklerin değişime uğradığı bir deneme alanıdır. Bu yüzden yaptığımız tüm çalışmalarda çocuklarımızı zorlamadan, bıktırmadan kendimizi yenileyerek, onların farklılıklarına hitap ederek oyun tadında bir eğitim vermeyi kendimize ilke edindik..

Çünkü;

MUTLU VE İYİ YETİŞMİŞ ÇOÇUKLAR,MUTLU BİR GELECEK DEMEKTİR.