Okulumuz

Okulumuz şehrin göbeğinde, kaybolmaya yüz tutmuş komşuluk ilişkilerini yaşatmaya çalışan nezih bir mahallede müstakil, korunaklı bahçesi ve kuş cıvıltıları içinde, anne- babaların en değerleri varlıklarını güvenle bırakabilecekleri liselerin ve üniversitelerin “Okul Öncesi Eğitimi ” bölümlerinden mezun öğretmenlerle hizmet veren bir okuldur.

Sabah 07:30 Akşam 19:00 saatleri arasında, alanında uzman branş öğretmenleri ve uzman psikolog gözetimi altında güvenli servis taşımacılığı ile hizmet vermekteyiz.

Çocuklarımızın günlük besin ihtiyaçlarının ve dengeli beslenmenin gözetildiği menümüz, organik ürünlerin seçilmesine dikkat edilerek(yemeklerde halis zeytinyağ tüketimi, haftalık yoğurt mayalanması, pekmez, turşu, reçel, tarhana vb. ev ortamında yapılmaktadır), özel mutfağımızda aşçımız tarafından, ev titizliğinde ve sıcaklığında; sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere iki ana ve iki ara öğün olarak hazırlanmaktadır. Okuldan geç çıkan çocuklarımız için de akşam çorbası verilmektedir. Sebze alışverişimizi mahalle pazarından, diğer ihtiyaçlarımızı da güven duyduğumuz markalardan seçiyor ve yemeklerimizi tıpkı annelerimizin yemekleri gibi kendi mutfağımızda günlük pişiriyoruz.

Temiz havanın çocuk sağlığına olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak yağışlı havalar dışında her mevsimde bahçemizi kullanmaktayız. Bu zaman dilimini sağlıklı geçirmeleri için de gerekli tedbir ve özen tarafımızdan gösterilmektedir.

Okulumuzun zemini allerjik hastalıklara neden olmamak için laminant parke ile kaplatılmıştır. Temizlik malzemelerinde çocuklara zarar vermeyen, kimyasal içermeyen ürünler kullanmaya özen göstermekteyiz.

Okul psikoloğumuz çocuklarımızın gelişimlerini takip etmekte, psiko-sosyal yönlerine ait gözlem raporlarını veli görüşmeleri ile bilgilendirmektedir. Belirli periyotlarda aile içi temel eğitim semineri düzenlemekte ve aile danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Uyum güçlüğü olan çocukları kendi yaş grupları içerisinde kaynaştırma programları ile sosyalleşmelerini sağlayarak, yaşının gerektirdiği beklentilere uygun hale getirmeye yönelik uyum programları uygulamaktadır. Okulumuzda henüz tuvalet eğitimi kazanmamış çocuklara yaş ve gelişim düzeylerine göre psikoloğumuzun belirlediği dönemde tuvalet eğitimi verilmektedir.